تبلیغات
سردار شهید رمضانعلی پیرانی - وقتی شاهزاده اماراتی کودک درونش فعال می‌شود/ تهدید ایران از خیال‌پردازی تا ماجراجویی
کشوری که وسعتش به 83 هزار کیلومتر مربع بیشتر نیست چگونه به خود اجازه می‌دهد جمهوری اسلامی ایران را تهدید کند؟
به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مقامات کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس از مدت‎ها پیش تاکنون ادعاهای گوناگونی را علیه ایران مطرح کردند که بعضا به مقابله با ایران نیز هشدار دادند. در فاجعه اخیر منا کشورهای حاشیه خلیج فارس تلاش کردند تا از عربستان سعودی به خاطر اتفاقی بودن این حادثه حمایت کنند که البته این موضوع از سوی کشورهای آزاده جهان یک امر نکوهیده و اشتباه تلقی شده است که البته موید این نکته است که: "شتر هرچه قدر هم که بخوابد از خر بزرگتر است."

بسیاری از مسلمانان جهان در سال جاری از فاجعه منا غمگین و ناراحت هستند که نشان می‌دهد موضع‌گیری مقامات همپیمان پادشاهی عربستان صحیح نبوده و استمرار بر روی این مواضع خشم داغ‌دیدگان را درپی دارد. اخیرا در مجمع عمومی سازمان ملل "عبدالله بن زاید" وزیر خارجه امارات در ادعایی ضد ایرانی کشورمان را به دخالت در امور کشورهای منطقه متهم و برای ایران خط و نشان کشیده است.


***بازخوانی اظهارات وزیر خارجه امارات


عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات در سخنرانی امسال خود در مجمع عمومی سازمان ملل، با حمله به ایران گفت: اقدامات ایران در منطقه ثابت کرده است که این کشور صلاحیت انتقاد از عربستان در حادثه «منا» را ندارد. وزیر خارجه امارات با تکرار انتقادات وزیر خارجه بحرین از ایران گفت: دخالت ایران در کشورهای همسایه را رد می‌کنیم و با آن مقابله خواهیم کرد!!

عبدالله بن زاید افزود: نسبت به افزایش درگیری‌ها در منطقه نگرانیم و اقدامات تروریستی را محکوم می‌کنیم. وی در مورد مصر نیز گفت: همه کشورها را برای حمایت از مصر در راستای مبارزه با تروریسم دعوت می‌کنیم و ثبات مصر به ثبات کل منطقه کمک خواهد کرد.


.

"عبدالله بن زاید" در مورد یمن و حضور نظامی امارات در این کشور نیز گفت: همه تلاش‌هایمان را برای بازگردانی ثبات در یمن به کار خواهیم گرفت و تا کنون 200 میلیون دلار برای این کار اختصاص داده‌ایم. وی همچنین مدعی شد: امارات در راه مبارزه با تروریسم تلاش بسیاری کرده و ما با تلاش‌هایمان در این راه سهم بزرگی داریم.


** ادعای نخ نما شده وزیر اماراتی چیست؟

ادعای دخالت ایران در امور کشورهای عربی در حالی مطرح شده که ایران هیچ‌گاه در امور کشورهای منطقه دخالت نمی‌کند و این موضوع از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران به صراحت اعلام شده و این کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که در امور داخلی دیگر کشورها همچون سوریه ، عراق و یمن دخالت می‌کنند. 


ادعای دخالت ایران در امور داخلی کشورهای منطقه در حالی مطرح شده است که امارات به عنوان کشور همپیمان عربستان در تجاوز نظامی 6 فروردین ضد یمن تاکنون حملات هوایی بسیاری را به مناطق مختلف یمن داشته و البته در "مارب" تلفات بسیاری را متحمل شده است. 

** امارات چطور جرات می‌کند؟

محور دوم سخنان وزیر خارجه امارات عربی متحده درباره اینکه در صورتی که ایران در اتفاقات کشورهای عربی دخالت کند با آن مقابله می‌کنیم. این ادعا اولا رد شده و دروغ است و ثانیا امارات در حدی نیست که جمهوری اسلامی ایران را تهدید نظامی کند. 


کشوری که مجموع وسعت آن بیش از 83هزار کیلومتر مربع نیست و جمعیت آن به 5 درصد جمعیت جمهوری اسلامی ایران نمی‌رسد، چگونه به خود اجازه می‌دهد تا ایران را تهدید کند؟ امروز امارات عربی متحده در تجاوز نظامی به یمن تلفات سنگینی را متحمل شده، حال آنکه فکر می‌کرد پیروزی‌های بزرگی در استان‌های یمن در انتظار این کشور کوچک امیرنشین است


لازم به ذکر است توان نظامی امارات عربی متحده در منطقه غرب آسیا در حدی نیست که حتی با یمن مقابله کند؛ چه برسد به آنکه بخواهند با اقدام نظامی، جمهوری اسلامی ایران را تهدید کنند که این موضوع یک واقعیت است که ایران قوی‌ترین نیروی نظامی زمینی منطقه غرب آسیا را در اختیار دارد. 


یک ضرب المثل است که می‌گوید:"شتر هرچه قدر هم که بخوابد از خر بزرگتر است " و این حکایت عبدالله بن زاید وزیر اماراتی است که ایران را تهدید می‌کند ؛ البته قیاس ضرب المثل با قیاس ایران و امارات مع الفارق است و در ضرب المثل جدالی نیست. امارات عربی متحده مدت‌هاست در برخی موارد لفاظی‌های ضد ایرانی دارد اما نهایتا راستگویی آن‌ها قابل تامل است. 
برچسب ها:وقتی شاهزاده اماراتی کودک درونش فعال می‌شود/ تهدید ایران از خیال‌پردازی تا ماجراجویی،


تاریخ : دوشنبه 13 مهر 1394 | 01:04 ب.ظ | نویسنده : خادم الشهدا | نظرات()